Založ si blog

Infobip je prvým chorvátskym jednorožcom s investíciou 200 miliónov dolárov

Spoločnosť Infobip získala od spoločnosti One Equity Partners investíciu viac ako 200 miliónov dolárov. Vďaka ich riešeniu dokážu firmy ako Uber, Costco či Unilever osloviť až sedem miliárd mobilných zariadení. Spoločnosť Infobip je zisková a generovala tržby vo výške 602 miliónov EUR.

Investícia viac ako 200 miliónov dolárov je súčasťou dohody, ktorá ocenila chorvátsku cloudovú komunikačná spoločnosť na viac ako 1 miliardu dolárov. Pre Infobip išlo o vôbec prvú externú investíciu. Tieto financie firme pomôže ďalej expandovať v Spojených štátoch prostredníctvom potenciálnych akvizícií, keďže priamo konkuruje spoločnostiam, ako je napríklad Twilio so sídlom v San Franciscu.

Spoločnosť Infobip, založená v roku 2006, poskytuje technológiu v omnichannel marketingu (druh marketingovej stratégie), ktorá spoločnostiam umožňuje komunikovať so zákazníkmi prostredníctvom textových správ alebo aplikácií tretích strán, ako je WhatsApp.

Zákazníkmi Infobip sú firmy ako Uber, Costco a Unilever , ktoré dokážu prostredníctvom svojej siete osloviť cez sedem miliárd mobilných zariadení vo viac ako 190 krajinách.

Aj keď je Infobip technicky ešte start-up, vykazuje jednoznačnú ziskovosť. V minulom roku dosiahla výnosy 602 miliónov EUR (710 miliónov USD), čo je medziročný nárast o 38%. V apríli v porovnaní s februárom došlo k 20 % nárastu objemu SMS správ. Kvôli globálnemu lockdownu sa spoločnosti snažili osloviť zákazníkov prostredníctvom virtuálnej komunikácie, čo zintenzívnilo využívanie služieb firmy Infobip.

Infobip sa teraz zameria na rozšírenie svojho podnikania a zvažuje úvodnú verejnú ponuku na predaj akcií (IPO) v Spojených štátoch. Podľa Research Data International (IDC) sa predpokladá, že segment komunikačných platforiem ako služieb (CPaaS) narastie z 3,3 miliardy USD v roku 2018 na 17,2 miliardy USD do roku 2023.

Spoločnosti Infobip radila banka Citi a právny poradca Morrison Foerster, ako získať finančné prostriedky.

Omnichannel riešenia, ktoré na jednej platforme prepájajú identitu, autentizáciu používateľov, zabezpečenie a riešenie kontaktných centier pomáhajú klientom a partnerom prekonať zložitosť komunikácie so zákazníkmi, rozvíjať ich podnikanie a zvyšovať lojalitu.

 

Čína rozšírila zoznam kontrolovaných vývozov

18.09.2020

Najnovšie prírastky do čínskeho zoznamu kontrolovaných technologických exportov by mohli skomplikovať výrobu v širokej škále priemyselných odvetví a zvýšiť pravdepodobnosť, že niektorí globálni technologickí giganti oddelia svoje čínske aktivity od ostatných. Nový zoznam technológií s vývoznými kontrolami oznámený 28.augusta je v každom prípade nevítaným [...]

Turecko stupňuje napätie v Stredomorí. Jeho mena však konštantne oslabuje

11.09.2020

Turecko a Grécko sa dohodli na zahájení rokovaní, ktoré budú zamerané na deeskaláciu napätia vo východnej časti Stredozemného mora. Uviedol to minulý štvrtok (3. 9.) šéf Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg. Atény však vzápätí popreli, že by s rokovaniami, ktoré avizovalo NATO, súhlasili. Grécko zároveň spochybnilo aktivity Turecka zamerané na prieskum [...]

Elektromobilita: Blíži sa bod zlomu

04.09.2020

Predaj elektrických vozidiel aj napriek koronakríze láme rekordy. V Nemecku sa ich predaj od prvej polovice roka 2019 v porovnaní s prvým polrokom 2020 takmer zdvojnásobil. Dôležité je aj pozorovanie poklesu predaja bežných automobilov s benzínovým motorom o najmenej 20 %. Prudký nárast dopytu po elektromobiloch je sprevádzaný extrémne optimistickou náladou na trhu, ktorú [...]

Poprad nemocnica

Popradská nemocnica v rozklade. Chýbajú lekári, chorých oddeľuje igelit

18.09.2020 20:09

Kritická je situácia na internom oddelení v popradskej nemocnici. Z pôvodne asi 20 lekárov ostala len polovica.

česko koronavírus praha

Vrátia sa Česi k núdzovému stavu?

18.09.2020 19:51

Ústredný krízový štáb po viac ako štvrť roku obnoví v Česku svoju činnosť. Oznámil to premiér Andrej Babiš.

Zuzana Čaputová.

Čaputová odpustila časť trestu mužovi, ktorý bol odsúdený za držanie marihuany

18.09.2020 17:34

Hlava štátu zohľadnila aj to, že odsúdený s návykovou látkou neobchodoval. Po prepustení sa bude môcť postarať o svoju chorú rodinu.

Ľudovít Makó

Prokurátor podal návrh na väzobné stíhanie exšéfa Kriminálneho úradu finančnej správy

18.09.2020 16:06

Ľudovíta Makóa zadržala polícia a následne ho obvinili z obmedzovania osobnej slobody a vydierania.

jozoperic

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 14424x
Priemerná čítanosť článkov: 1202x

Autor blogu

Kategórie